Milan Kryl

Kryl Blog - RSS

Jak často mě navštevují vyhledávače?

06. 03. 2004 - 23:51

Nedávno mi odrotovaly logy a vzápětí mě napadlo analyzovat, jak často navštíví mé stránky vyhledávač a indexuje je. Seznam je u mě jako doma, na rozdíl od Jyxa, které nechodí ani jednou týdně.

Počkal jsem si čtrnáct dní a následně jsem trošku prohrábnul log přístupů. Chtěl jsem čekat celý měsíc, ale bylo to moc dlouho. Zůstala mi chvilka času a tak jsem se do toho pustil.

Zjistil jsem, že atlas mě vůbec nezná. Nebyl u mě na návštěvě ani jednou. Nebo aspoň neindexuje z IP adresy v doméně atlas.cz. (bohužel typ User-agent, který roboti posílají nemám v logu k dispozici, tak jsem na něj jinak přijít nemohl.) Ve výsledcích hledání jsem sice uveden, ale bůhví odkud jsem se tam u nich vzal.:-)

Nejčastějím hostem je u mě naopak seznam.cz. Ten mě nejen indexuje pro vyhledávání, ale taky downloaduje a screenshotuje. Ale abych to moc neokecával, přidám stručnou tabulku, která vše vyjádří bez zbytečných okolků.

PořadíPřístupůInterval (dny)
Atlas5.00
Google2.141
Jyxo4.28
Morfeo3.43,6
Seznam1.530,5

Interval je průměr z čísel napsaných ke každému přístupu. Číslo udávalo, po kolika dnech se vyhledávač vrátil znovu indexovat.

 

Tip: Krátké zprávy a zajímavosti (rychlý přístup https://kryl.info/kratce)