Milan Kryl

Různé

Hodíte se k sobě???

Tady máte jedinečnou možnost si otestovat, zda se se svým partnerem (partnerkou) k sobě hodíte. Stačí jen do formuláře napsat vaše jména bez diakritiky a stisknout tlačítko Výsledek. Uvidíte, jak jste na tom, ale pokud vám to vypočítá 100% nemyslete hned na svatbu... :)

+ =
Srdíčka - hodíte se k sobě?

Manažeři a inženýři

Cestuje skupina inženýrů se skupinou manažerů ve vlaku. Každý manažer má zakoupen svůj lístek, inženýři však mají dohromady lístek jen jeden. Najednou jeden z inženýrů zavolá: "Jde průvodčí!" a všichni inženýři se natlačí na WC. Průvodčí zkontroluje lístky všem manžerům a vidí, že dveře na WC jsou zamčené. Zabouchá na ně: "Jízdenku prosím!". Z WC se zpod dveří vysune jeden lístek, průvodčí ho cvakne, prostrčí nazpátek, poděkuje a spokojen odchází.

Na zpáteční cestě mají manažeři jen jeden lístek a, světe div se, inženýři nemají žádný. Náhle jeden z manažerů volá: "Jde průvodčí!" a všichni manažeři se utíkají schovat na WC. Inženýři o něco pomaleji odcházejí na druhé WC. Poslední z inženýrů, než se schová, zabuší na dveře u manažerů a zakřičí: "Jízdenku prosím!"...

Pointa: Manažeři často používají inženýrská řešení, aniž by jim přitom rozuměli...

z časopisu Connect! 5/2000
Vývoj člověka

Vývoj člověka až do dnešní dobyAtletka

Atletka

z časopisu Connect! 5/2000

Einsteinova hádanka

Pro ty, které nebolí chvilku se zamyslet přicházím s touto zajímavou hádankou, která dá trošku zabrat, ale nakonec ji lze vyřešit. Dokážeš to i Ty?

Tuto hádanku napsal ještě v minulém století Albert Einstein. Tvrdil, že 98% lidí ji nedokáže vyřešit. Patříte mezi ta 2% ???

Fakta:
V řadě vedle sebe je 5 domů v 5 rozdílných barvách.
V každém domě žije osoba rozdílné národnosti.
Těchto 5 obyvatel pije svůj nápoj, kouří svoje cigarety a chová zvířata.
Nikdo nepije to co ostatní, nekouří co ostatní a nechová to co ostatní.

Rady:
Angličan žije v červeném domě.
Švéd chová psy.
Dán pije čaj.
Zelený dům je bezprostředně nalevo od bílého.
Obyvatel zeleného domu pije kávu.
Ten co kouří Pall Mall chová ptáky.
Obyvatel žlutého domu kouří Dunhill.
Ten co žije ve středním domě pije mléko.
Nor žije v prvním domě.
Ten co kouří Blend, žije vedle toho co chová kočky.
Ten co chová koně, žije vedle toho co kouří Dunhill.
Ten co kouří Blu Master, pije pivo.
Němec kouří Prince.
Nor žije vedle modrého domu.
Ten co kouří Blend má souseda, který pije vodu.

Otázka zní:
Kdo chová ryby ???

Pokud se Ti to podaří vyřešit a chceš si být jist/a správností odpovědi, tak mi napiš mailík na můj email milan@kryl.info Samozřejmě taky uvítám případné další hlavolámky, které bych sem mohl přidat.

Uchazeči o zaměstnání u Microsoftu

Jednoduchá logická úloha, kterou dostávají uchazeči o zaměstnání při pohovoru. Na její vyřešení mají 5 minut.

Při řešení tohoto problému se můžete i dost zapotit. Jeden chlapík ho řešil naprogramováním programu v Céčku, což mu zabralo 37 minut (napsání programu a jeho spuštění pro zjištění výsledků). Jiný jej vyřešil během tří minut. Skupina pracovníků firmy Motorola s ním nedokázala hnout. (bůhví jestli to náhodou Microsofti někde neotočili ;) ) Zkuste jak dlouho to bude trvat vám:

Skupina U2 má koncert, který začíná za 17 minut. Členové skupiny musí přejít přes most, aby se na koncert dostali. Všichni čtyři se nachází na jedné straně mostu. Musíte jim pomoci dostat se přes most na opačnou stranu. Je noc. Mají jednu baterku. Přes most mohou přecházet najednou maximálně 2 lidi. Každá procházející skupinka, bez ohledu jestli je 1 nebo 2 členná, musí mít u sebe baterku. Baterka musí být vždy z jedné strany na druhou nesená, není možné ji na druhou stranu přehodit ani nic podobného. Každý člen skupiny chodí jinak rychle.

  • Bono - 1 minuta na přechod
  • Edge - 2 minuty na přechod
  • Adam - 5 minut na přechod
  • Larry - 10 minut na přechod

Např. Pokud by Bono a Larry přecházeli první, trvalo by jim to 10 minut než by se dostali na druhou stranu. Když by se potom Larry vrátil zpátky s baterkou, uplynulo by 20 minut a vy jste ve vaší úloze selhali.

Pozn.: Za touto úlohou není žádný trik. Je to jednoduchá úloha na rozdělení zdrojů. Jsou dvě řešení. Je postavena na testu, který dává Microsoft všem potencionálním zaměstnancům.

Pozn.: Na úlohu máte odpovědět během 5 minut...

Kam pokračovat dál?