Milan Kryl

F. A. Q.

často kladené dotazy (Frequent Asked Questions)

DFG, ENGLISH

Otázka: Nebylo by možné zvolit, aby program pracoval bez jakéhokoliv zvukového projevu?
Odpověď: Stačí program spustit s parametrem nosound. Tedy k program.EXE doplníte parametr nosound a do příkazové řádky píšete "program.exe nosound"

Otázka: Program nejde spustit a hlásí Runtime Error 200.
Odpověď: Jedná se o problém, který je zapříčiněn novými rychlými procesory. Starší programy spouštěné na nových počítačích se pak provedou tak rychle, že nastane dělení nulou a program nahlásí chybu. Na tento problém existují dvě řešení, buď si stáhnete program TPPATCH.EXE, který umí již hotové programy opravit a nebo, co se týká mých programů si stačí nahrát poslední verzi z mých stránek. (ty už jsou upravené tímto programem a tedy by měly být funkční i na rychlých strojích.)

Otázka: Nefunguje mi česká klávesnice, tak jak by měla při spouštění programu z Windows
Odpověď: Při vývoji programu se nepočítalo s tím, že bude využíván i pod jiným systémem než je MS-DOS. A protože v DOSu byla pravděpodobná absence české klávesnice, tak jsem předpokládal, že bude program spouštěn s anglickou klávesnicí. Ve standardní instalaci Windows se ale do příkazového řádku instaluje automaticky klávesnice česká. Proto, pokud spouštíte program ve Windows a klávesnice se v programu nechová, tak jak by měla, tak zkuste kombinaci kláves Ctrl + Alt + F1 což by mělo přepnout klávesnici na anglickou a vše by mělo fungovat správně. Pokud program opustíte a budete chtít vrátit zpět českou klávesnici stisknětě kombinaci kláves Ctrl + Alt + F2 a opět máte klávesnici českou.