Milan Kryl

Kryl Blog - RSS

Vyhledat ubytování - žádný problém

23. 04. 2004 - 07:55

Chystám se o prázdninách vyrazit s přítelkyní do Vysokých Tater. Chtěl jsem si najít ubytování na internetu, objednat ho a o prázdninách bez problémů s jistotou vyrazit.

Zkusil jsem před 14 dny vyhledat nějaké noclehy za rozumnou cenu. Moc se mi toho najít nepodařilo. Jen ubytování, které bylo na stejné úrovni jako last minute někde v dalekém zahraničí. Začínal jsem být pomalu zoufalý a přemýšlel o tom, že si asi najdu jinou destinaci (někde jinde v zahraničí), která bude za podobnou cenu zajímavější. Můj bývalý slovenský spolubydlící mě ještě utvrdil v domněnce, že slovenský web zdaleka není to, co v Čechách. A že se tam toho moc najít nedá.

Tento týden jsem ale zkusil své štěstí ještě jednou. Nebylo to ani na Google, ani Jyxo, ani Seznam, ani Morfeo. Vyzkoušel jsem Centrum.cz. Nestačil jsem se divit. Po zadání jednoduchého dotazu Vysoké Tatry mi vyjížděly přesně ty výsledky, které jsem potřeboval. Malé upřesnění, přidal jsem ještě privát a bylo to přesně ono. Z několika stovek odkazů jsem si vybral do dvaceti vhodných ubytování. Vyřadil jsem ta, která neměla emailový kontakt a zbývající oslovil. Do druhého dne jsem se dočkal první odpovědi, že mají většinu prázdnin ještě volno. Prokonzultoval jsem vhodný termín s přítelkyní a ubytování rezervoval.

Během tří dnů mám po trápení a negativní náladě týkající se dovolené na Slovensku. Spravil jsem si taky mínění o vyhledávači na portálu Centrum.cz. S novou grafikou se také vylepšily možnosti hledání a jsem s ním nanejvýše spokojený. V nedávné době získal vyhledávač první místo v testu časopisu Svět počítačů. Osobně bych mu to první místo dal taky. Aspoň co se týká vyhledávání dovolené na Slovensku ve Vysokých Tatrách.8-)

 

Tip: Krátké zprávy a zajímavosti (rychlý přístup https://kryl.info/kratce)