Kryl blog
Interní cíle společnosti Google
Podívejme se do interních cílů společnosti Google pro rok 2006. Daří se společnosti jít vytyčenou cestou a nebo se od ní poměrně odchyluje? Porovnávat můžete sami podle některých bodů, které se dostaly na veřejnost.
Úprava přijímacích pohovorů v Google
Google zaměstnává čím dál víc lidí. Nestíhá již přijímat denně okolo 16 lidí, proto spoustu času věnuje i odladění přijímacího pohovoru. Kromě důležitých faktorů ovlivňujících výkonnost kandidátů také stanovuje vyšší standardy pro nové zaměstnance, aby je bylo možné i šestkrát povýšit během růstu celé firmy.
Jak se dělá software v Google
Vývoj bez časových termínů a přímého nátlaku projektových manažerů. Možnost věnovat se libovolnému projektu dle vlastního výběru. Při výborném nápadu královská odměna a po spuštění projektu bouřlivá oslava jednou za 3 měsíce. To vše ve společnosti Google znamená vývoj nové aplikace.
7 tipů jak pojmenovat nový projekt
Hledat název pro nově spouštěný projekt je možná i obtížnější než nějaký vymyslet a vytvořit. Pro snažší vymýšlení nových názvů jsem připravil 7 tipů jak pojmenovat nový Web 2.0 projekt.
Zabezpečení PHP instalace
Co se vyplatí zabezpečit na instalaci serveru Apache, PHP a MySQL. A pokud jste začínajícím programátorem v PHP, s čím je dobré počítat při tvorbě svých skriptů. Ne vše Vám může fungovat po přesunu z vývojového prostředí na produkční server.
David Gruber - Šetřme časem!
V době internetu se dozvídáme podstatnou část informací písemnou formou. Dostáváme velké množství elektronické pošty, denně přečteme desítky a možná i stovky webových stránek nebo jiných textů. Umění rychlejšího čtení lze využít nejen v práci, ale i pro pravidelné sledování tisku nebo odpočinkové četbě nějaké detektivky. Kniha Davida Grubera Vás naučí spořit čas, který četbě nyní věnujete.
Google Code Search pro hackery
Google spustil další větev svého vyhledávače – prohledávání zdrojového kódu. Podobně jako služby Krugle, Koders či Codease si Google nyní prohlíží veřejně dostupné repository zdrojových kódů a umožňuje je fulltextově prohledávat. Služba může ulehčovat život programátorů, ale také pomoci hackerům.
Jak řídit porady podle Google
Marissa Mayer zvládá přes 70 porad týdně. Nikdo se na jejích poradách neztrácí díky pevně stanovené agendě. Řízení se jí pravděpodobně daří, a pokud se chcete něčemu přiučit, čtěte dál.
Pohodlnějsí Google Reader
Minulý týden ve čtvrtek do laboratoří Google přibyla nová verze webové RSS čtečky Google Reader. První beta byla velmi rozporuplná a nedonutila mě zkusit službu používat. Další verze je mnohem lepší a možná mě donutí opustit FeedDemon.