Okolo Google, okolo Gmailu
Několik zajímavostí, které jsem posbíral během návštěvy blogu InsideGoogle. O něčem možná víte, ale něco vás může překvapit.
Blogující zaměstnanci Google
Celosvětový vyhledávač vám může posloužit i k nalezení zaměstnanců Googlu, kteří se blogováním zabývají a jsou na internetu k zastižení.
Google otočený o 90 stupňů
Pokud ještě stále používáte nebezpečný prohlížeč MSIE, tak se můžete pokochat službou Google Rotated. Lidi už neví, co by se svým oblíbeným vyhledávačem prováděli za neplechu. :)
Top 10 Google Analysis
Chcete se dostat na přední místo ve výsledcích hledání na nějaký dotaz? Nevíte, co vaše konkurence dělá, aby se dostala před vás? Možná vám pomůže analyzátor prvních 10 stránek.
Pro používání je nutné znát API klíč, který služba používá. Získáte jej zdarma přímo u Google.
Databáze Google Hacků
Protože někteří správci jsou nezkušení, případně málo opatrní, dá se i za pomoci vyhledávače "hackovat". Kompletní databázi všech možných nápadů, co se dá zjistit najdete na Johnny.Ihackstuff.com
Informace pro investory a bankéře
Pokud se zajímáte o finance, ekonomii a nebo akcie, tak se vám může hodit stránka týkající se investování do Google.
Google Sitemap Generator
Generovávní stromové struktury webu za pomoci Google. Můj web je na to bohužel málo zanořovaný, takže se ukáže jen jedna položka. Ale určitě se vám podaří najít jiný, který už fungovat bude - třeba váš... ,-)
Gmail
Gmail Suggestion
V souvislosti s včerejším příspěvkem Gmail - inovace nejen adresáře kontaktů jsem objevil Gmail Suggestion Tool. Nástroj, kterým můžete podpořit některou další dodělávku na Gmailu.
Gmail - problémy se značkou
Bude třeba nového jména pro Gmail? Pokud se dostane služba do nesnází, určitě se najdou nějaká další vhodná jména, která půjde použít.
Gmail-mobile přístup přes WAP
Pokud vám nestačí přeposílání zpráv (nedávno přidané) na nějaký emailový účet s POP3kou, tak můžete využít GPL aplikace zpřístupňující emailový účet vašemu mobilu přes WAP.
Gmail se aktivně brání Phishingu
Phishing (česky překládáno jako rhybaření) se dá jednoduše vysvětlit asi takto: získávání registračních údajů, osobních informací a nebo citlivých dat podvržením emailu, stránky nebo jiného objektu.
Pokud email na Gmailu splní určitá kritéria, je u něj zobrazeno viditelné varování, že se může jednat o podvržený email a že si má uživatel dát pozor.
Prameny
Většinu odkazů jsem získal díky InsideGoogle a některé z nich nasbíral různě po internetu, ale nestálo za to je zveřejňovat samostatně.
Tip: Nevíte čím obdarovat nejbližší? Nechte je napsat Ježíškovi.