Milan Kryl

Komentáře k příspěvku

Czech SIGCHI od Google

[ 1 ] phlox - 11.7.06 23:53:40

Plne se stotoznuji s clankem, jen bych dodal, ze nejzabavnejsi casti byly dotazy. Zejmena gramaticka lekce velmi sympaticke Jennifer, kterou ustedrila jednomu z tazatelu (tim ho samozrejme nechci zesmesnovat).

[ 2 ] Martin - 12.7.06 06:59:52

Dobré je, že má Google na všechno nějakou studii. Zajímal by mě oficiální názor Google na výrobky pana Lukačoviče. Při případném sporu by bylo zábavné sledovat, co by na dotaz "a proč je tento prvek zde", vytáhl Google a co pan Lukačovič. Podle mě by Google vytáhl studii a druhá strana screenshot Google :)))

[ 3 ] Martin@Lupa (WWW) - 12.7.06 07:36:48

[1] "How much people" :-) Také proti tazateli nic nemám a ani ho nechci zesměšňovat, jenom mi to přišlo úsměvné, když Jenny takovým "učitelským tónem" reagovala...

[ 4 ] Milan Kryl (WWW) - 12.7.06 07:48:18

[1][3] Co jsem kde četl o Google, tak to myslím mají ve zvyku všichni zaměstnanci. Nemusí se jednat o gramatickou chybičku, ale i o nějakou nepřesnost. Člověka opraví a ten si v tom aspoň nedělá v budoucnu zmatek. :)

Na druhou stranu mají tu čest s mnoha lidmi, kteří se anglicky učí, tak je tím aspoň rychle vychovají k tomu, aby se naučili mluvit dobře. :)

[2] :-)

[ 5 ] Michal Kára - 12.7.06 08:06:05

Je spravny muj dojem, ze se jednalo spise o PR vystoupeni (aby se psalo "Google dela prednasku"), nez nejakou hodnotnou prednasku? ;-)

[ 6 ] Pachollini (WWW) - 12.7.06 08:28:03

Pokud jsem to správně pochopil, poznámka o tom, že se dá zjistit co funguje a co ne, se týkala pouze analýzy logů a ne testování použitelnosti jako takového.

[ 7 ] Milan Kryl (WWW) - 12.7.06 09:58:43

[5] jj, tak nějak

[6] nevím jestli z nějakého testování user experience zjistíš, proč uživatel nevidí to a to tlačítko, případně proč to nechápe. Jen zjistíš, že to tak je.

[ 8 ] jilm (WWW) - 12.7.06 10:22:32

[2] Já se jí na to potom ptal a celkem předvídatelně diplomaticky mi říkala, že snad Mapy.cz dokonce sama viděla a zopakovala, že slepé kopírování nepřináší žádný užitek uživatelům, o což se prý Google vždycky snaží. A že by Google rád posílil svou pozici u nás. :-)

[ 9 ] Martin Kopta (WWW) - 12.7.06 11:25:34

Předně díky za shrnutí i za kritiku. Chápu, že ses po přečtení anotace natěšil a čekal víc konkrétních informací, ale na druhou stranu jsem rád, že v Googlu Jenny vůbec dovolili při její cestě do Prahy v SIGCHI vystoupit.

Obvykle nás chodí mnohem míň, takže je víc příležitostí k debatování, který se z přednáškový místnosti přesouvá do hospody.

[2] Doufám, že ještě někdy přijdeš. ;-) Na jedno z příštích setkání máme přislíbené vystoupení od kluků ze Seznamu o návrhu UX u nich ve firmě.

[8] Že by u nás rádi posílili pozici, to je pravda. Při každém setkání s lidmi z Googlu se dostáváme k tomu, že berou Seznam jako opravdu silného soupeře. S výjimkou Ruska jsme snad jedinou zemí, kde Google nepřeválcoval domácí konkurenci.

[ 10 ] kuba - 12.7.06 11:55:24

abych pravdu řekl,mě už začíná tento všemocný a u některých Čechů rádoby dokonalý Velký bratr google docela štvát, a radši budu podporovat český Seznam,Atlas, možná i Centrum........

[ 11 ] Jiří Mžourek (WWW) - 15.7.06 21:40:47

Díky za zpětnou vazbu. Souhlasím s tím, že přednáška byla relativně obecná, na druhou stranu si nemyslím, že by se dala nazývat PR či marketingovou akcí. Na základě ohlasů si myslím, že se dá v tomto případě uplatnit pravidlo 80/20. Pro 80 % posluchačů byla většina informací novinkou a dostali jsme od nich jednoznačně pozitivní zpětnou vazbu. Pro zbylých 20 % to bylo víceméně shrnutí základních principů uživatelského výzkumu a jejich použití v Google. Hlavní problém byl ale v tom, jak již zmiňoval Martin Kopta, že trvalo několik týdnů získat od Google svolení k této přednášce a nebyl vůbec čas na nějaké iterace, případně změny. S termínem přednášky se hnout nedalo, protože Jenny tu byla pouze na pár dní na dovolené a tuto přednášku dělala ve svém volné čase (dříve pracovala v Sunu, takže se s ní známe skoro 5 let, takže se nám podařilo ji k tomu přemluvit).

Přednáška, která šla více do hloubky, byla 26.6. od SirValUse (remote usability testing), materiály jsou už na webu SIGCHI, na videu pracuje AVC.

Přidání komentáře