Milan Kryl

Komentáře k příspěvku

Google si platí za ladění výsledků

[ 1 ] Poša - 2.6.05 09:00:14

No, já bych to za nic misteriózního nepokládal. Je to prostě další cesta, jak zajistit relevantnost nalezených odkazů. Každá metoda založená na nějaké statistice, jako je třeba PageRank má přece být aproximací skutečného hodnocení, jak danou stránku vnímají lidé. Pokud je Google schopen a ochoten platit za sběr dat od uživatelů, která mu následně umožní vylepšit způsob výpočtu PageRanku nebo sestavení nějaké úplně jiné statistiky pro hodnocení sttránek, pak je to IMHO jedině dobře.

[ 2 ] Pachollini (WWW) - 2.6.05 10:34:01

Tak tak, nijak šokojící mi to nepřipadá, je přece logické, že se Google snaží o zkvalitňován výsledků a to se nedá dělat jinak, než že je kontrolují živí lidé.

[ 3 ] meca (WWW) - 2.6.05 13:00:08

Mě to tedy vcelku zajímavé příde i když je to určitě dobře... Navíc by mě vcelku zajímalo, kolik těm lidem google tak platí a jesli je tam taky nějaký čech, pač to by se teprve nejspíš děli věci (sem slyšel, že peníze (stranou) dokáží vše...)

btw http://www.searchbistro.com/secretlab

[ 4 ] Yuhů (WWW) - 2.6.05 16:12:12

> a jesli je tam taky nějaký čech

no to opravdu není. Z evropských jazyků se to pokud vím dělá zatím pro němčinu, portugalštinu, italštinu, holandštinu a francouzštinu.

> kolik těm lidem google tak platí

hádám tak 5 dolarů na hodinu. Je to asi jako prodávat v sámošce.

[ 5 ] Robert Němec (WWW) - 2.6.05 16:35:28

To snad více než za 5 dolarů. Samozřejmě, že jinde není konkurence tak děsivá, ale zaplatit klidně pár tisíc dolarů někomu za lepší pozice může být v některých oblastech SEO považováno za drobný výdaj.

[ 6 ] markon (WWW) - 2.6.05 18:10:20

Tak tohle mi je jiz dlouho jasne a kazdy kdo zna PageRank to musi pochopit. Veskere algoritmy Google jsou relativni, tedy musi se od neceh odvijet.

Diky rozsahlosti internetu je jasne, ze se nemuze vzit jako absolutni stranka treba W3, te dat pagerank 10 a na to prepocitat vse. Na druhou stranu nelze zacit od nikud. Musi byt cast pageranku zadana proste natvrdo, jinak by podle me za chvili vyhledavac podlehl spamum, protoze on neni schopny posoudit relevantnosti zdroju.

[ 7 ] gampik (WWW) - 6.6.05 09:37:55

docela by mne zajimalo, jak dlouho uz to google vlastne pouziva.

Přidání komentáře