Milan Kryl

Komentáře k příspěvku

MSN Search preferuje IIS

[ 1 ] Dominique (WWW) - 26.4.05 23:28:12

Vpodstate nema v soucasnosti ani v blizke budoucnosti nic ani naznak moznosti ohrozit prvni pricku google... A msn uz vubec ne. Nedavno jsem koukal, pro kolik slov je ve vyhledavani moje homepage jako prvni... na googlu se mi to nestane. je to sice divny, ale i prave pro to nemuze nic ohrozit google. Microsoft ma letos nejmensi narust vydelku od dob prechodu na akciovou spolecnost a hleda kazdy dolar. Mozna je to dobre. Konkurence a zdrave soupereni je zaklad pro zlepsovani sluzeb...

[ 2 ] Milan Kryl (WWW) - 26.4.05 23:53:26

[2] Zkus na Google vyhledat digital jesus bloguje ,-) jinak bych hledal důvody trošku v kódu a případně možná ve zpětných odkazech.

Jo jo, je to taková malá kreč Microsoftu, ale je to info zajímavé (aspoň podle mého, takže o tom píšu :) )

Díky za doplnění finančních výsledků.

[ 3 ] jilm (WWW) - 27.4.05 18:31:57

A není to pouhá spekulace? Z hlediska Microsoftu nevidím na tomto přístupu nic přínosného. Tu zprávu jsem moc nezkoumal, ale nemůže jít prostě o pouhou statistickou odchylku?

[ 4 ] pavel - 27.4.05 20:41:29

nedavno jsem instaloval http://www.modsecurity.org/ do apache a v defaultni konfiguraci prenastavuje hlavicku z apache na IIS :-D

[ 5 ] Pavel Prostřední (WWW) - 28.4.05 14:07:29

Myslím, že to je jenom spekulace, protože pořadí výsledků je ovlivněno tolika faktory, že bych první místa nepřipisoval tomu, zda stránky běží na IIS nebo Apache. Myslím, že by se dal bez problému najít protipříklad.

[ 6 ] Milan Kryl (WWW) - 28.4.05 19:03:33

Samozřejmě není možné cokoliv podobného tvrdit s jistotou, pokud nevidíme přímo do kuchyně tvůrcům vyhledávače. Ale může to být jeden z mnoha faktorů, které se berou v potaz při stahování stránek a weby hostované na IIS mohou mít o něco větší prioritu při indexaci (a proto jich má MSN v indexu více a také se objevují více ve výsledcích vyhledávání).

[ 7 ] Michal - 10.9.05 01:08:54

Je to pouze spekulace, ktera je podlozena par studii firem, ktere nic neznamenaji. ZADNY vyhledavac, at uz Google, ci MSN nedokaze rozeznat, na jakem serveru je web hostovany. Spidery funguji na bazi jednoduchych browseru, ktere stahuji pouze kod stranek stejnym zpusobem, jako se stranky zobrazuji uzivatelum.

A k te pozici Googlu ....
Je to prave Microsoft, ktery jako jediny muze Google v jeho soucasne pozici ohrozit. Financne je na tom Microsoft nekolikanasobne lepe nez Google a navic ma pod kontrolou operacni systemy vice nez 90% pocitacovych uzivatelu. Staci aby zabudoval do Windows na pevno "internet search" a kdo bude otevirat browser a hledat na googlu, kdyz to bude moct udelat jednoduseji? Sice zaplati smesnou pokutu za monopoly, ale to jim je jedno :))
Bill Gates pred par mesici ohlasil projekt "Google Kill", a z jeho nazvu je jasne, ze po Googlu pujde a bude ho chtit nejet dohnat, ale i predehnat. A z porovnani MSN.com a Google.com muzu na 100% tvrdit, ze zatimco Google vecne pada (interne), vecne se zobrazuji vysledky z backupu, protoze nekde nastal nejaky problem, MSN tyto problemy namaji a jejich servery jsou vylozene predimenzovane a pripravene na zvysenou kvantitu uzivatelu.

PS: A presto ze ma Google nejvic provedenych "searches" ze vsech vyhledavacu, MSN ma stale nejvice "unique visitors" diky faktu, ze MSN.com je nastavene jako defaultni stranka v IE. (coz ale neni pravda v novych Windows Vista, kde je to jinak).

[ 8 ] ed - 19.7.07 13:38:15

no co ja stim

Přidání komentáře