Komentáře k příspěvku
Nový email od Atlasu
[1] Možná jsem měl více vysvětlit běžného uživatele. Pod tímto označením si představuju člověka, co ovládá Word a možná se setkal s Outlookem (v práci). Je zvyklý jednoduše dělat tučné písmo, barvičky a podobné zhůvěřilosti. Tací podle mého názoru tuto funkci nejvíce postrádají.
Malé potvrzení mé doměnky lze najít v Most wanted Gmail features, kde je psaní HTML mailů druhá nejžádanější fuknce. http://gmailfeatures.grytoyr.net/
1. podle me je dobre ze zakladne je antispam vyplej
2. antispam mi jinak funguje perfektne
3. doruceni mailu take bez problemu do 30 sec. a zjistil jsem ze tam maji nejake schvalne zpozdovane smtp podle me nejaka funkce prave toho noveho antispamu jelikoz telnetem se to otevre az za 20 sekund
4. velice se mi libi SSL pop a imap a moznost pres SSL provozovat cely mail
Ještě ke kompatibilitě pouze s tím správným prohlížečem: zkuste ve Firefoxu nebo Opeře editovat či vytvořit nový filtr v nastavení. Taky lahůdka... Jsem ze staronového webmailu na Atlasu dost rozčarován.
[3] Proč je dobře, že je antispam ve výchozím nastavení vypnutý? Pokud funguje dobře, jak tvrdíte, tak není důvod ho uživatelům vypínat. Zkušení si jej zapnou hned po registraci a méně zkušení budou rozčarováni, že jim funguje špatně.
SMTP ať si spožďované mají, já jsem použil SMTP serveru na koleji a email na atlas došel až za půl hodiny (cca 1:35) po jeho odeslání.
Oni to maji udelane tak, ze to vypise uvodni SMTP hlasku az po 25 sekundach po zacatku spojeni. Jelikoz to dela systematicky, tak to asi neni pretizenim, ale featura. Navic pokud jim do toho spojeni cokoli napisete driv, tak ho shodi.
Bych rekl, ze to je "antispamove" opatreni. Asi to bude ten vylepseny antispam ;-)))
[6] To mi připomíná údajné optimalizace ve Windows. :) Každé windows v sobě obsahovaly mnoho prázdných čekacích cyklů, které byly v následujících verzích odstraňovány. :)
Při zvyšování provozu ale budou narážet na rychlost přijímání pošty a asi budou nuceni tento interval zkracovat. :) Tím se jejich antispam bude stávat méně a méně účinným.
Mě se líbí akorát IMAP. Jinak je to chabý průměr.
[2] Ja se nedomnivam, ze si "bezny uzivatel" bude nastavovat barvicky a fonty, ci podobne "zhůvěřilosti". Znam plno lidi, kteri pisi ve Wordu, vedi jak nastavit pismo, font atd., ale neznam nikoho, kdo by si v emailu (outlook) menil standardni nastavene fonty, velikost a uz vubec ne barvu pisma.
Lidi nemaji nutnost psat pestrobarevne emaily, lidi chteji poslat informace a na to jim staci obycejny formular, ktery posloucha na odradkovani. Ve vetsine pripadu jde jednoznacne o efektivitu a rychlost prace, obarveni emailu se vyuzije mozna pri odesilani blahoprani k narozeninam nebo kdyz se nekdo opravdu hodne nudi.
Ad inpsirace rozložení prvků - pokud máte dojem, že se Atlas inspiroval u GigaCentra, pak lze tvrdit, že GigaCentrum beze zbytku okopírovalo Gmail.
[10] Nezastírám, že tam nebyla pravděpodobně inspirace, ale když vezmu větu z vašeho příspěvku:
"V mnoha směrech jde GigaCentrum dál než Gmail", nemyslím, že se dá tvrdit že je GigaCentrum kopií Gmailu, protože by právě nešlo v mnoha směrech dál... :)
Nevím, ale graficky tam tu inspiraci vidím. Stínovaná tlačítka, stejně řešený indikátor velikosti emailu a podobné grafické detaily. Ale jedná se pouze o můj osobní pocit.
[9] Všechny zhůvěřilosti jistě ne, ale vidím docela reálně jak uživatelé v běžné komunikaci používají tučné písmo, kurzívu, odrážky a nebo obrázkové smajlíky.
A za druhé je tu druhé místo v Gmail wishlistu.
Setkal jste se nekdo s tim, ze se ve slozce Spam nezobrazuje Subject mailu ktere v ni jsou? Je to dost naprd, abych zjistil zda se mezi nimi neskryva nejaky dulezity, musim napred vsechen Spam dat do Inboxu (a pak zase smazat)
Delala to i starsi verze, ale az nekdy od zacatku unora.
Přidání komentáře
Přidávání komentářů bylo pozastaveno.
Zajímavý článek, můj dotaz míří trochu mimo hlavní téma. Píšeš:
> Při vytváření nových emailů většina normálních
> uživatelů preferuje tvorbu HTML mailů.
Z čeho tak prosím usuzuješ?