Milan Kryl

Komentáře k příspěvku

Nejdůležitější je vzhled stránek

[ 1 ] Yuhů (WWW) - 17.11.04 02:01:41

Zásadní problém této statistiky je ve sdružování položek.

Zatímco široké téma designu zůstalo jako jedno téma, stejně široké téma informací bylo rozsekáno do spousty různých podtémat -- informační struktura, informační zaměření, užitečnost informací a podobně. Kdyby se to sdružilo, pak je zřejmé, že na téma informací přišlo připomínek zhruba stejně jako na design. Nebo možná více.

Pečlivě jsem si pročetl metodiku. Není to špatný výzkum. Další úskalí vidím ale v tom, že na design si udělá názor každý během deseti sekund, proto je na design tolik připomínek. Na posuzování informací z hlediska důvěryhodnosti je potřeba delší čas. Také se připomínky z tého oblasti hůře formulují.

Takže bych opět doporučoval věřit raději vlastnoručně zfalšovaným statistikám.

[ 2 ] Yuhů (WWW) - 17.11.04 02:03:41

Ještě to doplním příměrem -- design, vzhled stránek, je v kritériích důvěryhodnosti jako první síto v řadě filtrů. Kdo neprojde prvním filtrem (komu se web "nelíbí"), ten prostě nejde dál k dalšímu filtru.

První síto toho zachytí nejvíce. To ale nevypovídá nic o hustotě sít.

[ 3 ] Ivan Vyoral (WWW) - 17.11.04 11:32:47

K výsledkům bych měl dva komentáře.
1. první místo Vzhledu stránek nám bohužel nic neřekne, jak má takový vzhled vypadat.
2. z názorů resondentů získáme pouze jejich dojem. Jak se ve skutečnosti zachovají nevíme.

[ 4 ] Ondřej Kout (WWW) - 17.11.04 12:22:33

S článkem souhlasím. I když dělám dlouhou dobu weby XHTML Strict! a design skrze CSS, přesto nelze ignorovat zákazníky, a pomocí tohoto článku i uživatele, kteří *především* trvají na dobrém vzhledu. Souhlasím i s ideou prvního síta, je to logické a přirozené. Jen mne mrzí, že mnoho CSS designerů, kteří tvoří validní stránky, používají jejich schopnost jako výmluvu pro svou neschopnost vytvořit vizuálně kvalitní design. Je to ožehavé téma, ve kterém se postupně vytváří nepříjemný precedens, že design není důležitý.

BTW, jak má takový vzhled vypadat už je věcí tvůrce. Existuje nespočet pravidel, týkající se navigace atd., ale DaVinciho z Vás poučky neudělají, to už je na každém, přeci.

[ 5 ] dgx (WWW) - 17.11.04 13:34:50

[4] omlouvám se za OT: existuje v ČR nějaké pravidlo, že tvůrci kvalitních webových stránek mají příjmení Kout a působí v Českých Budějovicích?

[ 6 ] Ondrej Kout (WWW) - 17.11.04 22:34:55

OT: Proc, melo by to snad byt pravidlem? Mozna jen chapu tu otazku prilis civilne..

[ 7 ] Milan Kryl (WWW) - 18.11.04 00:01:14

Myslím, že to bylo myšleno jako narážka na Pavla Kouta. :)

http://digiweb.cz/4-10074060-13759370

a jeho designérské studio

http://www.webface.cz/

[ 8 ] Ondřej Kout (WWW) - 18.11.04 00:15:56

OT: No, víc sourozenců už nás není. Alespoň doufam;)

[ 9 ] Lukáš Mačí (WWW) - 18.11.04 22:56:34

Njn, s webovými stránkami je to jako s ženami. Která je hezká, ta zaujme (což je ovšem velice subjektivní věc) a zkoumání "obsahu" je většinou až na druhém místě. Horší je, když je sice hezká, ale úplně ... :-)
Jiná situace je, když potřebuji s něčím poradit. Nebude mi vadit, když mi matiku vysvětlí nepříliš pohledná žena, hlavně, když mi to pořádně vysvětlí. :)
A proto je třeba rozdělit weby na ty, které mají zaujmout (zábavné a firemní) a ty, které mají poradit (vyhledávače, odborné weby, atd.) U těch prvních mně zaujme nejdříve vzhled, který ovšem ihned následován poptávkou po informaci, u těch druhých informace.

Přidání komentáře