Milan Kryl

Kryl Blog - RSS

Invia.cz přidala partnerům XML

10. 07. 2007 - 18:42

Partnerský systém serveru Invia.cz již dlouho nabízí vyhledávací formuláře, bannery a textové odkazy pro propagaci vlastní nabídky na stránkách partnerů. Nyní spustila velmi zajímavý formát - XML export aktuálních nabídek. Podrobnosti včetně zajímavé pomůcky najdete v příspěvku.

Podrobnosti ke XML exportu

Invia.cz logoPartneři již mohli delší dobu používat dynamické bannery, zobrazující vždy několik aktuálních zájezdů. Pro jejich zobrazování byl využíván XML export, který nyní Invia dává k dispozici i partnerům.

Partneři mají možnost zvolit lokalitu a následně si stahovat aktuální nabídku zájezdů k vybranému místu. O každém zájezdu dostanou k dispozici následující položky (podrobnosti viz oficiální dokumentace doc, odt):

  • název hotelu (hotel)
  • termín zájezdu (term)
  • destinaci (destination)
  • ilustrační obrázek včetně rozměrů a alternativního popisku (image)
  • stravování (food)
  • cenu (price)
  • odkaz na detail nabídky (url)

Jakým způsobem budou data zobrazovat na svých stránkách a jak si s nimi budou partneři hrát již server Invia.cz nijak neomezuje.

Stahování XML souboru v PHP

Pokud nejste zdatní programátoři, ale chcete přesto využít nového reklamního formátu, vytvořil jsem pro Vás následující soubor v PHP. Stačí upravit nastavení, nahrát jej na server a můžete také využívat plného potenciálu nového reklamního formátu.

Stáhněte si knihovnu get-invia-xml.php.

Minirozhovor s Radkem Gabčanem

Pár otázek jsem položil i Radku Gabčanovi, který má partnerský program u Invia na starosti:

Je nový reklamní formát výsledkem tlaku partnerů nebo plánovaný rozvoj affiliate programu?

Nové reklamní formáty (XML i přímé URL) byly vytvořeny v rámci rozvoje affiliate programu. Samozřejmě dotazy od několika významných affiliate partnerů v kombinaci s blížícím se vrcholem letní sezóny, nasazení těchto formátů dosti uspíšilo.

Jaké úpravy vzešly z testování u několika partnerů?

Šlo veskrze o kosmetické úpravy, jakými bylo například rozdělení data od do či oddělení státu a lokality. Tímto bych chtěl všem, kteří nám s testováním XML pomohli poděkovat.

Lze říci, který z formátů se těší u partnerů největší obliby a který největší efektivity (z pohledu konverze)?

Vysokou efektivitu očekáváme právě od nově uvedeného XML feedu s nabídkou Last Minute zájezdů. Z dosud nabízených reklamních formátů byly mezi affiliate partnery i pro svoji konverzi nejčastěji preferované formáty: textový odkaz, vyhledávací box a dynamický banner.

V nedávném článku na Lupě jsme si mohli přečíst o chystaném redesignu, lze prozradit i nějaké plány týkající se partnerského programu?

Určitě lze. V následujících týdnech a měsících se chceme zaměřit na další zvýšení stability našeho affiliate systému a především rozšíření o další produkty jako letenky či zájezdy německých CK.

Na závěr

Přeju všem aktivním partnerům hodně zajímavé výdělky a zmiňovaný XML formát by již měl být přístupný ve všech partnerských účtech.

 

Tip: Krátké zprávy a zajímavosti (rychlý přístup https://kryl.info/kratce)

Související