Milan Kryl

Seriál Hvězdná brána - StarGate (1994)

StarGate SG-1 úvod

Seriál StarGate je o objevování možností mimozemského artefaktu - hvězdné brány. Brána byla objevena v Egyptě. Artefakty jsou převezeny do USA, kde jsou podrobeny zkoumání. Postupně jsou do celé věci zatahování lingvista dr. Daniel Jackson, plukovník O'Niel a další. Nakonec je objeven celý systém ovládání brány, kdy je pomocí šesti symbolů určen bod v prostoru a nakonec sedmým bodem je určen směr přenosu (výchozí bod). Tým StarGate SG-1 cestuje přes propracovaný mezihvězdný systém po celé galaxii, zažívá mnoho zajímavých a nebezpečných dobrodružství.

Postupně se celý tým dozví o velkém problému - Goa'uldech. Paraziti, kteří potřebují ke své existenci hostitele - člověka. Mnohé planety galaxie jsou osídleny potomky starověkých národů pocházejících ze Země, které Goa'uldi odvedli s sebou na jiné planety jako potencionální hostitele a otroky.

Nejen Goa'uldi jsou v galaxii. Tok'rové jsou opakem Goa'uldů. Se zcela jinou filosofií získávání hostitelů se s původními Goa'uldy rozešli před 2000 lety. Kromě Tok'rů existovala aliance vyspělých mimozemských ras, kterou tvořily Asgardové, Noxové, Furlingové a Antikové - stavitelé bran. SG-1 se kromě průzkumu planet snaží také navázat strategická spojenectví nebo nové technologie, které by jim pomohli v boji s Goa'uldy.

Související odkazy