Milan Kryl

Seriál Doktor House (2004)

Doktor House úvod

Seriál, který nám přinesla na televizní obrazovky televize Nova. Každou středu se můžeme setkávat s podivínským doktorem Housem, jehož posláním je řešit neřešitelné nemoci a různé nepříjemné zdravotní problémy. Neuctiví a kontroverzní doktor nevěří nikomu. Nevěří ani svému zdravotnímu týmu a ještě méně svým pacientům. Pokud je to jen trochu možné, tak nikdy nechce přicházet do kontaktu se svými pacienty.

Doktor podivín

Léčí je jen na základě zjištěných příznaků, vyšetření a hlavně faktů (zjištěných buď během hospitalizace pacienta, případně z minulosti a nebo informace získané přes člena jeho týmu, který je bývalý zloděj). Navíc je nucen neustále odolávat fyzické bolesti, kterou mu způsobuje jeho zraněná noha. Celou situaci je schopen zvládat hlavně díky rostoucí konzumaci utěšujících prostředků.

I přesto, že je občas neurvalý podivín, zůstává brilantním doktorem a specialistou, který dokáže lidem pomáhat, i když jde mnohdy o velmi záludná zranění či nemoci. Řešení zdravotních tajemství miluje a s radostí je řeší, aby pomohl všem pacientům zachránit život.

Sherlock Holmes z nemocnice

Podle tvůrce příběhu Davida Shora má doktor House připomínat detektiva Sherlocka Holmese. Oba řeší své případy velmi originálním způsobem, po ruce mají společníka s iniciály JW (House má svého Wilsona a Holmes měl svého Watsona). Oba jsou drogově závislí doktor House na Vicodinu (léku odvozeném od opia), Holmes zase na kokainu a morfiu. Oba navíc sídlí v čísle 221b. Dalších náznaků se dá najít ještě spousta.

Související odkazy