Milan Kryl

Seriál Battlestar Galactica (2004)

Battlestar Galactica úvod

Seriálu přechází téměř tříhodinový úvodní film, který byl natočen v roce 2003. Velmi rychle vtáhne do děje a navnadí na pokračování ve formě seriálu. Hned na začátku se dozvíme o existenci robotů - Cylonů, kteří byli vytvořeni, aby ulehčili život na dvanácti koloniích. Nakonec se ale Cyloni rozhodli zabít své stvořitele. Po dlouhých a krvavých bojích bylo dohodnuto příměří. Cyloni odletěli do jiného světa.

Byla postavena vesmírná stanice "Příměří", která měla sloužit k pravidelným diplomatickým jednáním. Každý rok byl vyslán důstojník, ale vždy na zástupce Cylonů čekal zbytečně. Po 40ti letech nebylo o Cylonech nikdy slyšet. Bylo vytvořeno 12 válečných lodí, každá reprezentovala jednu z kolonií Kobolu. Battlestar Galactica reprezentovala kolonii Caprica. Poslední válečná loď Battlestar Galactica se chystá do důchodu a má se stát pamětním muzeem. Chystané oslavy přeruší neočekávaný návrat Cylonů.

  • Cyloni byli stvořeni člověkem...
  • Povstali, vyvíjeli se, vypadají a cítí jako lidé...
  • Někteří byli naprogramování tak, aby si mysleli, že jsou lidmi...
  • Existuje mnoho kopií...
  • a mají plán...

Po útoku Cylonů na kolonii Caprica se podaří lodi Battlestar Galactica uprchnout. Lidé dostávají novou naději, že se jim podaří ničivý útok přežít. Téměř 50 000 lidí doufá, že se dostanou k bájné planetě Zemi. Podle dávných svitků jde o planetu předků. Budou stačit zásoby vody? Podaří se ubránit všem útokům Cylonů, kteří je cestou objeví? Vystačí zásoby střeliva, potravy a dalších potřebných zdrojů?

Související odkazy