Milan Kryl

Komentáře k příspěvku

Nová grafika vyhledávání Google

[ 1 ] Jirka Wetter (WWW) - 17.5.07 20:57:09

Líbí se mi klávesové zkratky, konečne je napadlo je implementovat! :-)

[ 2 ] Vilém Málek (WWW) - 17.5.07 21:28:21

Nový systém je fajn - líbí se mi třeba časová křivka, kterou jsem kdysi dávno zahlédl mezi návrhy. Z mého pohledu bude asi nejužitečnější, že si jedním klikem mohu přepnout na vyhledávání v blozích (otázka je, co tam Google bude zařazovat).

Za přelomový krok považuji implementaci klávesových zkratek. Google je dost silný na to, aby zkratky dostal do povědomí uživatelů a vytvořil průmyslový standard. Konečně by se tedy mohla tahle doteď dost sporná fičura masově uplatnit, takže se většina webů posune kousek k použitelnějšímu formátu ;-)

[ 3 ] soundake (WWW) - 17.5.07 21:46:19

Klávesové zkratky jsou výborná záležitost. Na Google Readeru je používám od začátku a bez nich už by to prostě nebylo ono. Občas se daří číst články bez jediného šáhnutí na myš. Snad se to tedy uchytí i ve vyhledávání.

[ 4 ] Milan Kryl (WWW) - 17.5.07 22:28:57

[2] Netřeba nic protlačovat, inženýři z Google berou inspiraci třeba z vimu :)

http://qwoot.net/other/vim_shortcuts.

[ 5 ] Vilém Málek (WWW) - 17.5.07 23:49:15

[4] Možná, že páni inženýři z Google mají VIM v krvi a klávesové zkratky na webu jsou pro ně tedy přirozené. Jenže ze zbytku populace o klávesových zkratkách na webech slyšelo jen pár webdesignérů a o VIMu už absolutně nikdo. Z tohoto úhlu pohledu je krok Google mimořádný a důležitý - doufejme i přínosný do budoucna ;-)

[ 6 ] Mordae (WWW) - 18.5.07 02:00:27

[5] HEJ! Na vim mi nesahejte! :-)

[ 7 ] Milan Kryl (WWW) - 18.5.07 07:36:26

[5] Přesně takový komentář jsem čekal, když jsem teď ráno viděl, že mám několik nových komentářů. :)

Je fajn, že přidávají klávesové zkratky (aspoň do testovacích verzí), ale mně osobně se zatím daří kláv. zkratkám na webu vyhýbat. Pamatoval jsem si jednu pro skrytí panelu v Google Readeru, ale tu jsem dokonale zapomněl :) (a už jsem ji ani dlouho nepotřeboval). Jediné co se občas hodí (ale spíš u jídla, když nemám volně obě ruce :) ) mezerník na posunování k dalšímu příspěvku v GR.

[6] K tomu se přidávám :) Vim mám hozený i na Windows.

[ 8 ] Nevermind - 18.5.07 08:11:39

Jediná změna kterou google zavedl je lišta nad výsledky vyhledávání. Do výsledků vyheldávání míchal videa a další věci už měsíce.

[ 9 ] myf - 18.5.07 12:40:37

[2] s těmi "převratnými klávesovými zkratkami" mi to přijde trochu legrační. Samozřejmě, moci jakoukoli aplikaci ovládat pouze klávesnicí je obrovský přínos, o tom není sporu (a to co je v té ukázce vypadá interesantně); ale v souvislosti s Google mi přijde úsměvné, že tito z vašeho pohledu evangelizátoři nebyli schopni, co má paměť sahá, ve svých technologicky poněkud konzervativních produktech ani jedinkrát použít 'prehistorický' HTML atribut "accesskey", který ve většině situací dokáže i bez skriptování splnit stejný účel (např. onen focus vyhledávacího inputu). Nehledě na to, že jejich konkurence takovouto milou podružnost veskrze využívá. (Třeba "naše" jyxo má oaccesskeyované snad všchno.)

[ 10 ] jilm (WWW) - 18.5.07 16:04:19

[8] To ano, ale vždy jen na první pozici a tuším maximálně dva takové "speciální" výsledky. Nyní je háže volně do výsledků hledání podle relevance, kterou jim přiřadí, a v libovolném mnoství. Někdy tak dokonce musíte výrazně skrolovat dolu, než se dostanete na vlastní webové vyhledávání. Navíc se čím dál tím více takový obsah integruje a není jen odkaz na vertikální vyhledávání - místo ikonky máte velkou mapu, video si můžete přehrát přímo ve výsledkách atd. Tohle je velká změna, která bude postupně, jak se s tím Googlu naučí pracovat, stále výraznější, naprosto to mění paradigma vyhledávání jako seznamu 10 URL.

[ 11 ] Nevermind - 21.5.07 08:14:37

> "video si můžete přehrát přímo ve
> výsledkách atd"

Integrace YouTube a Google Video proběhla před cca dvěma měsíci. Fascinující jak lidé nevědí CO vlastně Google udělal a ani neví co už tam bylo dříve.

[ 12 ] Milan Kryl (WWW) - 21.5.07 13:04:32

[11] Nejde o vkládání tipu na video z You Tube, ale o přímou kombinaci video výsledků, zpráv a map kdekoliv ve stránce výsledků.

Malá demonstrace třeba tady:
http://www.seroundtable.com/archives/

[ 13 ] Jarek Jesenský (WWW) - 21.5.07 15:25:36

[11] No, zřejmě ne každý denně chodíme na všechny stovky aktivit Google, a děláme si screenshoty a poznámky, co se od včerejška změnilo, že ;-).

[ 14 ] Jarek Jesenský (WWW) - 21.5.07 15:29:04

Na jiné téma: viděl jsem spoustu blogů s (většinou nevědomky - defaultně ve Wordpressu) zapnutým atributem "nofollow", ale svým příspěvkům ho nedat a cizím schválně ano, to je teda unikát :-(.

[ 15 ] myf - 20.6.07 13:36:01

ještě ad "Ovládání klávesnicí": zrovna jsem objevil tento userscript: "Google Ctrl-Arrow":
http://userscripts.org/scripts/show/6 .
Musím konstatovat, že mi přijde daleko efektivnější než "značková" varianta na labs.google.com. Kdo používáte Greasemonkey, určitě vyzkoušete.

Přidání komentáře