Milan Kryl

Komentáře k příspěvku

Google History - historie navštívených stránek

[ 1 ] Vilém Málek (WWW) - 24.4.07 09:46:36

Google si vybudoval důvěru a nyní z ní těží. Masy obdivovatelů budou jeho služby používat bez jakékoli úvahy - tak jako se bezmezně věří v cokoli Linuxového a nevěří v cokoli od Microsoftu.

Je jasné, že daný stav věci Google využije. Uživatelům jeho služeb to určitě nějaký bonus přinese, hlavní cenu ovšem určitě shrábne Google a jeho klan.

Asi tak, jako USA zneužily důvěru v systém Echelon k obchodní špionáži svých vojenských spojenců...

[ 2 ] Milan Kryl (WWW) - 24.4.07 11:15:17

Je jenom otázka nakolik je silná důvěra uživatelů v Google. Jak to pozoruju ve světě, tak se trendy mění a čím dál víc uživatelů začíná proti Googlu zbrojit (podobně jako teď zbrojí proti Microsoftu).

Na druhou stranu přidaná hodnota je to značná, už jen proto, že víc jak polovina lidí opětovně hledá to, co už jenou hledala.

http://kryl.info/clanek/89-hledani-ji

[ 3 ] Jiří Wetter (WWW) - 24.4.07 19:53:56

Na jednu stranu je personalizované hledání velmi lákavé - opravdu by se mi líbilo, kdyby vyhledávač "věděl", co mě zajímá a na základě toho mi poskytoval lepší výsledky.
*Ale* tohle už je na mě - mírného paranoika - až moc, takže Google History (i Toolbar) (zatím) oželím.

Obecně si ale myslím, že většina lidí tohle řešit nebude a prostě GH nechá zapnuté. IMHO to není ani tak o důvěryhodnosti značky jako spíš o tom, že si lidé často ani neuvědomí možné problémy

[ 4 ] myf - 25.4.07 07:40:50

Data o navštěvovaných stránkách chodí googlu po celou dobu existence pageranku v google toolbaru (logicky). A po celou tuto dobu jsem se upřímně těšil, až tato data začne Velký bratr také uživateli vracet zpět jako jeho browsing history. Já odmalička trpím akutním nedostatkem paranoie, takže když jsem předevčírem náhodou zjistil, že už tak činí, bylo právě to pro mne důvodem k vůbec první instalaci toolbaru. A užívám si to :] (Víceméně všechno ostatní jsem v něm povypínal.)

Mimochodem, tohle je pěkná příležitost k propagaci Sloggeru (který znám samozřejmě odtud http://kryl.info/firefox-rozsireni.ht) jako alternativy google.com/history pro paranoiky. (Já bych ke Sloggeru také velmi přivítal nějakou 'kuchařku'.)

[ 5 ] Piki (WWW) - 25.4.07 17:01:42

Web históriu dávno pradávno ponúka Google desktop search. S jednou zásadnou výhodou. Index je lokálne. Dá sa zašifrovať, uložiť na šifrovaný disk a ten pichnúť do trezoru :-)

Problém nevidím ani tak v tom, že na základe presurfovaného bude Google ponúkať modifikované vyhľadávanie. Skôr v tom, že po prelomení google účtu sa k web history môže dostať kde-kto. Doteraz k e-mailu a IM, teraz ku kompletnému pôsobeniu na sieti.

[ 6 ] Milan Kryl (WWW) - 30.4.07 10:04:39

[5] Ano historii omezeně pro jednotlivé prohlížeče Google Desktop nabízí. Jak ale najít v práci stránky, které jsem viděl doma o víkendu (nebo naopak)?

Pro paranoiky to už stejně není žádná útěcha, protože jejich data už kolují přes internetové poskytovatele (takže už dávno sedí za systémem proxy serverů, které mění po několika minutách .) )
http://kryl.info/clanek/164-anonymni-

[ 7 ] myf - 13.1.08 11:00:29

Google Web History bez instalace toolbaru:
http://userscripts.org/scripts/show/1

[ 8 ] pipipipi - 21.1.09 10:26:48

trapka ten kdo to delal

Přidání komentáře