Milan Kryl

Komentáře k příspěvku

PHP 5 podrobně

[ 1 ] Rider (WWW) - 21.7.04 07:47:31

Vida, PHP už začíná mít některé z funkcí, kterými disponuje .NET už víc než dva roky.

[ 2 ] PePPer - 21.7.04 17:07:08

[1] zajimalo by mne ktere mate na mysli. To ze PHP byl ve sve podstate proceduralni jazyk v zasade nijak nebranilo nicemu. .NET neznam, ale dost dobre si nedokazu predstavit zadny vyspely programovaci jazyk ktery by nedokazal to same. V podstate jde ve vsech delat vsechno. V nekterych pomerne snadno(PHP - pokud jste schopen si treba prostudovat RFC ruznych protokolu), v nekterych mene snadno(.NET - casto se bez placenych komponent neobejdete, nebo je to dano jen lenosti programatoru?) a v nekterych se hodne zapotite(JAVA - velice silny nastroj kde casto musite delat spoustu veci navic. Je to hodne psani a take obcas potrebujete knihovny cizi vyroby).
Zatim jsem nenasel zadnou nevyhodu PHP na tvorbu webovych stranek a aplikaci. Rad se necham poucit na e-mailu.

[ 3 ] Jakub - 23.7.04 13:22:36

Článek považuji za poměrně zdařilý, ale obsahuje hrubou faktickou chybu v části o SQLite. Věta "Abstraktní vrstva, která skrývá odlišnosti jednotlivých databází a umožňuje k nim přistupovat jednotně pomocí stejného rozhraní." je zcela špatná.

SQLite je Embedded databáze, což znamená, že k jejímu zprovoznění není nutné instalovat žádný databázový server (jako např. u MySQL nebo v podstatě u všech ostatních databází podporovaných PHP), ale je k dispozici přímo z PHP a pracuje nad obyčejnými soubory.

Věta vznikla pravděpodobně na základě dedukce z věty "When your application needs a server-side storage mechanism but you can't rely upon the presence of a specific database, turn to SQLite." v originálním článku, která však říká něco jiného a je fakticky správná.

[ 4 ] Milan Kryl (WWW) - 23.7.04 19:58:14

Díky za opravu, popletl jsem si to s ADOdb nebo jak se to jmenuje. O tom jsem četl před tímto článkem a nějak se mi to do toho zamíchalo. ,-) V příspěvku jsem to napravil.

[ 5 ] Jakub - 24.7.04 09:29:45

[4] Ale ono to je zase špatně. Věta "Rozhraní, které tvoří abstraktní vrstvu ale nepoužívá pro ukládání dat databázi." obsahuje hned dvě chyby - 1. SQLite netvoří abstraktní vrstvu, 2. data se do databáze ukládají.

Také není pravda, že by SQLite neposkytovalo vysoký výkon, na určité úlohy je rychlejší než většina ostatních databází včetně MySQL.

V článku by hlavně mělo být zmíněno, že se jedná o Embedded databází (tedy že není nutné spouštět žádný databázový server), protože to je to, co SQLite odlišuje od všech ostatních databází podporovaných PHP (snad s výjimkou DBF :-)).

[ 6 ] Milan Kryl (WWW) - 25.7.04 16:54:18

[5] Tak snad už ... :)

[ 7 ] Jakub - 26.7.04 11:42:16

Vzdávám to :-).

Přidání komentáře

Přidávání komentářů bylo pozastaveno.