Milan Kryl

Komentáře k příspěvku

Čaroděj Čertoděj

[ 1 ] Vesta (WWW) - 4.5.07 09:38:10

Taky jsem to začal sledovat a jsem zvědavý kam to bude směřovat.

[ 2 ] Nevermind - 4.5.07 10:45:20

Přišel jsem, viděl jsem, odešel jsem. Myšlenka dobrá, provedení příšerné

[ 3 ] Antonín Daněk (WWW) - 4.5.07 23:01:27

>Jako autor se zatím hlásit určitě nehodlám - něco se mi na tom projektu nezdá, ale zatím nedokážu přijít čím to je.
Každý kdo dokáže tvořit kvalitní články na téma web 2.0 (ale ne jen o něm) bude raději publikovat u sebe, což je i tvůj případ.

[ 4 ] Jarek Jesenský (WWW) - 4.5.07 23:59:14

Když si každý bloger píše sám pro sebe, je to pro něj věřím uspokojující a přinese mu to třeba i pár stovek na zaplacení domény a webhostingu.

Z hlediska uživatele, hledajícího informace na určité téma (ať již je to "web 2.0" či třeba nějaká hudební skupina) však musím strávit mnoho času, než si najdu všechny dobré zdroje, ověřím jejich kvalitu, nastuduji a porovnám si jimi poskytované informace.
Jako názorný příklad mohu uvést "Google AdSense", kde mi zabralo několik týdnů (při běžné denodenní práci), než jsem výše uvedené provedl a stal se v daném oboru pro naše potřeby věřím plnohodnotně vzdělán.

Proto tedy obecně vítám server typu Čertoděj, na kterém by mohly publikovat ať již známé a významné osobnosti českého Internetu, tak i kvalitní a (mně) neznámí lidé, neb na podobném projektu věřím nebude dán prostor hloupým a nevýznamným článkům, jaké lze nalézt i na mnoha odborně se tvářících blozích.

K názoru Antonína Daňka bych podotkl, že tak jako existují lidé co jsou šťastni jako zaměstnanci co by nikdy nechtěli podnikat a podnikateelé, co by nikdy nechtěli mít nadřízené, tak (naštěstí) existují lidé věnující svůj volný čas neziskovým či obecně prospěšným činnostem.
Pro pragmatiky bych dodal, že než si psát bložek pro 25 lidí denně a "pocit zisku" (za pár desítek $ z AdSense), může být již samo o sobě tisíckrát významnější, přínosnější (pro autora i čtenáře) a více uspokojující psát pro server s desítkami tisíc čtenářů.
Je-li k tomuto u Čertoděje navíc i bonus v podobě možných akcií, mělo by to myslím být pro lidi co danému tématu rozumnějí a umí o něm psát podnětem k zamyšlení se nad tím, kde a pro koho o web 2.0 psát budou.

[ 5 ] marek (WWW) - 6.5.07 21:19:15

myslím že tady přesně se rozdělí lidi na dva proudy - co věří v 2.0 a ty co ne :) další argumentace je zbytečná, na pozadí bude vždycky tohle...

[ 6 ] 2ge (WWW) - 9.5.07 14:02:58

ja len mozem povedat ze drzim palce akemukolvek priekopnickemu projektu.

Přidání komentáře