Milan Kryl

Komentáře k příspěvku

Pohodlnějsí Google Reader

[ 1 ] Martin Hložek (WWW) - 2.10.06 07:53:49

První verze mi moc nechodila pod Operou (omezená funkčnost, ořezané bloky, divná velikost písma...). Jak je to s touto verzí?

[ 2 ] spyros (WWW) - 2.10.06 08:37:50

A bloglines.com si skusal? Z neho sa mi asi neopalti prejst pod Google...

[ 3 ] Enti - 2.10.06 08:54:30

[1] Tato verze zatim pod Operou moc dobre nevypada, problem je v nespravne vysce boxu:(
Pro uzivatele Opery je Google Reader nepouzitelny.

[ 4 ] jilm (WWW) - 2.10.06 09:01:31

Původní verze byla lepší, měla méně funkcí, ale prostě se v ní zprávy četly rychleji. Ale pořád se jedná o docela pěknou čtečku, škoda že Google podlehl lobby té hlasité menšiny, co potřebuje tagovat, sdílet a pořád si něco nastavovat.

[ 5 ] lukyn.v - 2.10.06 09:21:49

Taky jsem GR zkoušel. Hned na začátku, co byl spuštěn. Ale UI mi moc nesedělo, tak jsem dál zůstal u bloglines.com ... Teď se mi UI celkem líbí, ale nefunguje (podle očekávání) v Opeře a už vůbec ne v mobilu. Takže dále zůstávám u bloglines.com, který v Opeře fachá bez problémů. Mobilní verze Bloglines jede v Opeře Mini též bez problémů. :)

[ 6 ] Milan Kryl (WWW) - 2.10.06 09:27:44

[2] Zkoušel, ale nesedělo mi. Třeba označení všech zpráv jako přečtené po volbě kanálu mi nepřijde jako nejlepší nápad.

[4] Toho sdílení a tagování tam zase tolik není. Ale hlavně se to po úpravě dá používat :) A s tím čtením, nemyslím, že by bylo pomalé... Co doporučuješ ty?

[ 7 ] Marian Hello - 2.10.06 11:37:03

Podľa mňa sú rámy (frames) pre online čítačku oveľa vhodnejšie ako javascript. Mojou voľbou sú stále bloglines.

[ 8 ] MK (WWW) - 2.10.06 11:42:06

No mě spíš vyhovovala ta starší verze, taky tam mohli nabídnout přechod na novou či ne.

[ 9 ] Marek - 2.10.06 12:27:34

Google reader od predchozi verze skutecne vyrazil spravnym smerem. Totiz dnes uz si snad i dokazu predstavit ze bych tuto ctecku denne pouzival (zatim je to bloglines.com se kterym jsem velmi spokojen ). Verze predchozi bylo zajimave AJAXove dilko, ale bohuzel neprakticke a platilo na nej stejne jako na ruzne AJAXove simulace desktopu a podobne blbinky to zname "bylo to hezky, ale ze bych to musel videt dvakrat" :-)

[ 10 ] ¨Karel (WWW) - 2.10.06 14:47:09

[8] V nastavení se dá vrátit ke staré verzi. Já to tak udělal. Nová verze mi přijde méně přehledná a příliš složitá.

[ 11 ] jilm (WWW) - 2.10.06 22:11:12

[6] to původní bylo až na maličkosti celkem ideální, samozřejmě záleží na tom, co člověk od čtečky očekává. Já tam mám anglické zdroje a je mi úplně jedno, z kterého blogu ten který spot pochází, četl jsem je jeden za druhým. Také nerad chodím mimo čtečku, skoro všechny moje zdroje používají RSS pro plné znění článku. Takže člověk přišel, vlevo měl seznam spotů, který vnímal spíše jen periferním viděním (a bylo tam tlačítko pro hvězdičkování, takže bylo neustále po ruce - ne pod, ne nad příspěvkem jako nyní). A pak jsi jen mačkat zkratku "j" a běhal jeden příspěvek za druhým.

To kontinuální čtení nyní také není tak zlé. Ale levé menu mi přijde zbytečně rušící vzhledem k tomu, že v něm není vůbec nic, co bych ocenil. A trochu mi vadí, že se příspěvky můžu skrolovat kolečkem, ale nikoliv stisknutím kolečka a jen posunutím myši dolu, jestli je jasné, jak to myslím. Je to jistě maličkost, ale musím kvůli tomu měnit návyky. :-)

[ 12 ] -kráťa- (WWW) - 3.10.06 07:40:46

Osobně fandím produktům Google, včetně Readeru, ale zatím se jen dopracovali k tomu co dávno umí ostatní navíc ve zpomalené verzi. Rychlost načítání zpráv v Readeru je tragická.

Delší dobu k velké spokojenosti využívám web čtečku orijinn.com, které umí právě to samé co Google, ale navíc je rychlá a jednoduchá. Její pda.orijinn.com verze je šikovná jako sidebar do opery + se k ní dá pohodlně přistupovat z mobilu a mít tak kontinuální přísun nových zpráv.

Zatím má tedy Google Reader co dohánět, alespoň pro mne.

Přidání komentáře